360 derece gerilim

15 Şub

Hafta sonu etkinliklerim Van Gogh Sergisiyle sınırlı değildi, Van Gogh’u 360 derece gezdikten sonra kalkıp bir 360 deneyimi daha yaşayalım diye Forum İstanbul’a gittik. AVM’nin içindeki TİOX Eğlence Merkezi’nde çok boyutlu eğlendik. Ama ne eğlence!

Türkiye´nin ilk 360D Max sinemasıymış, etrafımızı 360 derece saran perdede, filmi filmin içinde izliyormuşuz. 4-5 film arasından Aliens’e karar verdik. Kanlı manlı olmayan bir o vardır dedim, meğerse en kanlısı oymuş, bileti aldıktan sonra öğrendim. Neyse ki korku filmi değil, gerilim dedim. Aammmmaan keşke korkuya girseymişim, 6 buçuk dakikada 3 buçuk oldum, 360 derece gerildim ya!

Uzayın derinliklerinde kaybolan geminin içinde her delikten bir yaratık çıkıyor ve sen de o geminin içindesin. Jilet gibi kuyruklarını suratıma suratıma dokunduruyorlar, kocaman dişleriyle kafamı sıyırıyorlar. Üf! Bir de salonda bizden başka herkes zenciydi, arap mı, zambiyalı mı nerelilerse, onlardan da korktum. Karanlıkta hepten safii bir çift göz görünüyorlar.

Videosunu izleyebilirsiniz gitmeden:

Alien from TİOX Eğlence Merkezi on Vimeo.

Bu 360 derece göz algısını ilk olarak 1453 müzesinin tavanını gördüğümde yaşamıştım. 360 derece görüntü olan bir mekanda bir süre sonra gözünüz görüntüye alışıyor ve oradaymışsınız gibi hissediyorsunuz. Bu çok muhteşem birşey! Ama gel gelelim benim gibi oda spreyinden bile korkabilen bir insan için “fazla” gelen bir deneyim. Ama iyi ki bir gaz girmişim, inanılmaz eğlendim.

Çıkışta kocam uçuş simülatörüne heveslendi, “haydi mi?” benden cılız bir “yok ya” Neyse oturmak için ikna oldum fotoğraf çekildik falan…

Bir kabinde başaşağı git, sağa sola savur uçağı hem de kontrol sende! MaxFlight da harikaymış ama devamını anlatmayacağım:)

Haydi siz de gidin, öptüm.
Sevgiler…