Aman ha adımına dikkat!

31 Ağu

Cumartesi akşama kadar temizlik yapmış olsam da, hazır Pazartesi tatilken şöyle evin altını üstüne getirelim, temizlikçi çağıralım diye tutturdum. Dün bütün gün temizlikçiyle iş yaptık. Akşam tam çıkacak, banyoyu da ovsana dedim, kadıncağız öyle bir ovmuş ki,  duşakabinin içindeki kaydırmazın vantuzlarını bile kaydırır hale getirmiş :)  Onun yüzünden deyip kadının vebalini almayayım ama gece duşa gireyim diye sol adımımı bir attım, sağ bacağımı giriş metaline çarpmamla yere kapaklanmam bir oldu.

3-4 saniye dondum, sonra ‘aşkım’ diye bağırdım. Samet geldiğinde bacağım inanılmaz kanıyordu. Tam kaval kemiği midir nedir, sızlamaya başladı. Acısı içime oturdu, ondan da değil ama çok korktum. Eğer eğilip yeri değil de, sürgülü duş kapısını tutsaydım, başımı, gözümü de vurabilirdim. Allah beterinden saklasın.

Bir süre akan kanı dindirmek için peçeteyle baskı yaptı eşim. Sonra yavaşça kaldırıp, odaya götürdü. Oda kapısından yatağıma uzanana kadar olan süreyi hiç hatırlamıyorum. Acil doktoruna; ‘kulağımda radyo frekansları gibi cızırtılar duydum, halen daha azıcık var’ dediğimde söyledi o an bayılmış olduğumu.  Kan beni mahvediyor, hiç dayanamıyorum görmeye, tansiyonum düşmüş tabii. Serum vermek istediler ama daha çok kendimi psikolojik hasta hissetmeyeyim diye Samet gerek yok dedi.   Aşkım da  bana söylemiyor ama o da çok korktu:(

Neyse ufak bir pansuman ile çıktık hastaneden, gelirken Dünya pastanesinden profotöör aldı aşkım bana. Eve geldikten sonra bir bacağım yastığın üzerinde epey uzandıktan sonra 3′e doğru uyudum.

Aslında işe gelecek halde hissetmiyordum kendimi ama buradakiler işin ciddiyetini görmedikleri için adımla bütünleştirip beni farklı algılamalarını istemiyorum. :)

Şimdi ofisteyim, öğle arası…

Enerjim yüksek, sadece masamın altına koyduğumuz taburedeki bacağım biraz sızlıyor, bir de uykum var sanırım:)

Siz siz olun aman ha adımınıza dikkat edin, şimdilik ucuz atlattım, Allah daha büyüklerinden korusun hepimizi.

Sevgiler,

Naz’