Bebeğimiz Geliyor!

2 Haz

Uzun zamandır yazmayışımın bir sebebi vardı.

Hadi 3 ay bir dolsun, ilk trimester bitsin, aman hadi cinsiyeti de belli olsun derken 15.haftayı devirdik. Evet, neredeyse 4 aydır içimde canımdan, kanımdan beslenen bir can var.  Blogumda da bu haberi yazmak istediğim için başka hiçbir şeye konsantre olup yazamadım. Bir an önce facebook’taki arkadaşlarıma ve buraya uğrayan okuyucularıma haber vereceğim günü bekledim heyecanla…

Sonra buranın hepten bir hamile günlüğüne dönmemesi ve  gebelikti, annelikti gibi duygusal meseleleri  karıştırmamak adına yepyeni bir blog daha açmaya karar verdim. Hergunluk yine bildiğiniz gibi, anlatı, gezi, yeme-içme ve diy projeler kategorilerileriyle  devam ederken, Herhaftalik hafta hafta gebelik sürecimi anlattığım, daha sonra da inşallah annelikle, bebek bakımıyla ilgili edindiğim bilgileri, yaşadıklarımı paylaştığım bir blog olacak.

Şimdiden başladım bile bıdı bıdı yapmaya:  herhaftalik.blogspot.com

Bebeğimiz geliyor ve ben daha şimdiden bir an önce kavuşmak istiyorum.  Bugün yine ultrasonda gördüğümde kocaman olmuş bu hadi doğsun artık diyorum, çok sabırsızım sanırım.

Öyle heyecanlı, öyle mutluyuz ki… Eşim de ben de bebek fikrine yeni yeni ısınırken bir anda oluverdi yani çok beklemedik ama çok mutlu olduk, Allah isteyen herkese zamanında, hayırlısıyla, sağlıkla versin inşallah. Bunu herkes söylerdi de inanmazdım, insan nasıl hemen hazır oluverir, hiç “ay anne olabilir miyim” demez mi derdim ama başıma gelince anladım, gerçekten bebeğin rahme düştüğünü öğrendiğin günden itibaren insan anında hazır oluyor, sanki yıllardır bunu bekliyormuş gibi… Gerçekten kadına annelik, anaçlık duyguları, içgüdüsü işlenmiş, genlerimizde hepsi var. Yani ay daha hazır değilim galiba diye düşünmeyin, eşinizin ve diğer şartların da normal olduğunu düşünüyorsanız hiç başka bir şeye ihtiyacınız yok.

Anne olacağınızı öğrendiğiniz gün anneliğiniz başlıyor. Yeme, içme alışkanlıklarınızı değiştirmeye, vücudunuzu daha çok önemsemeye, kendinize sırf onun için bile olsa daha çok bakmaya, insanlara, çocuklara ve dünyaya karşı çok daha iyimser olmaya başlıyorsunuz. Vücudunuz gün be gün bu yeni duruma alışmaya çalışırken, duygularınız da baştan aşağı değişiyor.

Günlerdir doktora gitmeyi bekliyordum. Dün gece heyecandan meraktan uyuyamadım. Gerçi son gittiğimizde (3 hafta önce) doktorumuz bir ay sonra gelin, o zaman cinsiyetini de anlarız demişti ama biz bir ayı doldurmadan, sabredemeyip gittik.  Bugün cinsiyetini öğrendik yavrumuzun, ama bunu herhaftalik‘ta açıklayacağım, sizi de oraya bekliyorum:)

Onun varlığını öğrendiğimde, bunun şimdiye kadar tattığım en güzel duygu olduğu için, dünyaya geldiğini gördüğümde, kucağıma aldığımda nasıl bir duygu yaşayacağımı tahmin bile edemiyorum!

Yeniden, Allah evlat isteyen herkesin bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin diyorum.

Sevgiler,