Benim kardeşim bir peri…

27 Tem

Başından nişan, düğün geçen bilir. Öyle stresli ve koşuşturmacalıdır ki güzelliğinin, o keyifli anların tadına varılmaz. Önce hazırlıkların tamamlanması için ahtapot gibi 8 bacaklı olması gerekir insanın, elinde uzayan listelerdeki maddelere tik atabilmek için çırpınırsın, aklında düşünceler “o nasıl olacak, bu nasıl olacak” hiç bitmez. Sonra toplanır aile eşrafı, biri öyle der, biri böyle, hele karşı taraf da işin içine karışırsa vah benim halime. Kendini mitöz bölünmeyle ayırmak, birden fazla sen olup hepsini kendin halletmek istersin. Misafirler gelir, dolup taşar evler, sen hep birşey yapacaksındır ama bir türlü ne olduğunu bilemeden, ne aradığını bulamadan gezinip durursun. Stres ve heyecan güzellikleri farketmenin önüne geçer.

Herşey bitince durur bir düşünürsün, ne güzeldi diye… Keşke az daha stres yapsaydım dersin ama iş işten geçmiştir:)

 

Hafta sonu biz de öyle hengameli bir nişan yaptık  kardeşime. Elbette onun kadar değildim ama yine de stresliydim. Ama o son gün 23.07.2011 öyle güzel geçti ki, adeta bir peri masalı gibiydi. Zaten benim kardeşim bir peri. Biliyor musunuz bir dudak büküşüyle bana, anneme, babama ve nişanlısına herşeyi yaptırabilir. Bir burun kıvırışıyla içinde bulunduğu tüm ortamı değiştirebilir ve bir çıktı mı meydana giyinip kuşanıp herkesi kendine hayran bırakabilir. İzlemeye doyamazsınız.

Ki kuaförde, makyaj salonunda, evde kadınlar bir kere değil elli kere ne güzel kız ya deyip deyip durdular ben de kuyruğuna maaşallah taktırdım sözlerinin.

 

Damadımızın da hakkını yemeyelim o da tam bir beyaz atlı prens havasındaydı, jilet gibi takımıyla, 3 numara saçları, boyuposu endamıyla ve masmavi gözleriyle çocukların hikaye kitabından fırlamış yakışıklı prensti.

Tabii güzeller birbirini bulmuş da saadete bu yeter mi? Allah birbirlerine bağışlasın her ikisinin de yüzünde doğru insanla bir yaşama başlamanın rahatlığı ve mutluluğu vardı. Zaten kardeşime bir ara nasıl hissediyorsun, bir kaç saat sonra nişanlanacaksın dediğimde; “Heyecanlıyım ama sonuçta Serhat yani” demesi aslında herşeyi açıklıyor. Onlar birbirlerinden eminler, sevgilerinden ve sadakatlerinden şüphesizler Allahım onları hep böyle mesut etsin.

 

Pespembe düşlere çıktıkları bu yolda önlerine çıkan tüm sapaklar sevgi, aşk ve güzel yarınlara varsın.

 

Bugünse peri kardeşimin doğum günü, tam 23 yaşına basıyor. İnanamıyorum daha ben yeni 23 olmuştum sanki:)

Umarım hayat ona hep kendi gibi güzel şeyler sunar. Onu çok seviyorum.