Çin Çin Restaurant

20 Mar

Taksim’deki Fransız Konsolosluğu’nu geçip ilk sağa dönünce görebileceğiniz ama önünden geçerken tabelasına bakıp muhtemelen aklınıza Tutti Frutti’yi getirip gülümseyeceğiniz bir  mekan anlatacağım size. Çünkü benim de önünden geçtiğim bir an, mekanı fark edip “haha Çin Çin” demişliğim vardır:)

Bu ayın başında canım arkadaşım Cicum’un doğumgünü sayesinde tanıdığım bu sevimli, özüne uygun ve samimi bu restoranın adı Çin Çin. Elbette bir Çin restoranı. 2009′dan beri hijyeni ve kaliteyi hesaplı fiyatlarla sunmaya çalışan bu sıcak restoranda Çin Mutfağı’nın en özgün yemeklerini afiyetle yiyeceğiniz garanti. Tabii ki her şeyi yemedim ama oldukça kalabalık masamızda, farklı farklı yemekler tadan insanlar arasında  mutlu olmayan hiç kimse yoktu.

Stickleri anca böyle gözüme tutabildim, kullanabildiğimi gören olmadı

 

Çin Çin Restaurant’a kadın eli değdiği her halinden belli; duvarları süsleyen Çinli kadın resimlerinden, çiçeği eksik olmayan masalara içerideki kibar ama samimi atmosfere kadar her şeyi dozunda feminen;)

Uzakdoğu’lu aşçıların hazırladığı zencefilli, tatlı-ekşi soslu, acılı ve sebzeli yemekler ön planda. Menüde deniz mahsüllerinden, et ve tavuk yemeklerine, vejetaryenler için sebze yemeklerinden, Uzakdoğu’nun vazgeçilmezi noodle ve çeşit çeşit pilavlara kadar her şey var.

Benim seçimim 'Tatlı Ekşi Soslu Dana Eti' oldu.

 

Hem fiyatları hem de ortamıyla gerçekten kasmayan, sımsıcak bir mekan Çin Çin… İşletmecisi Özen Kulaçoğlu adı gibi özenmiş mekanına:)

Üstelik paket servisi, alkol seçeneği ve öğle saatlerinde açık büfesi de var.

Tek eksiği sushi o da zaten Çin değil Japon restoranlarında olurmuş, ben de orada öğrendim. Hani benim gibi soracak falan olursanız aklınızda olsun;)

Sevgiler,

Çin Çin Restaurant

Şehit Muhtar Mah. Zambak Sok. No:5/A - Taksim, Beyoğlu

http://www.cincinrestaurant.com.tr/