Diy Kolyeler

27 Oca

Elimde bir sürü malzeme var, Eminönü’ne gittikçe aldığım incik boncuk malzemelerinin yanı sıra eve gelen hediyelerin süslerinden, kıyafet etiketlerinin üzerindeki kurdelalara kadar her şeyi biriktiriyorum. Salondaki konsolun altı yapılmayı bekleyen kreatif diy projelerimin malzemeleriyle dolu. Yapacak zaman bulamasam da ilham almak için gezdiğim bloglardan derlediğim diy kolyeleri paylaşayım dedim.

1- Üzüm Şeklinde Halka Kolye 

İsmi ben koydum:) İster örnekteki gibi neon bir renk ile gold halkalar kullanıp yapın, ister pastel bir ip ile gümüş halkalarla… Yapılışı da çok keyifli, ihtiyacınız olanlar ise ip, halkla, makas ve çakmak, işte bu kadar :) kaynak

2- Peter Pan Yaka Kolye

Yaka kolyeler malum çok moda, ben de incili bebe yakalardan yapıyorum biliyorsunuz. Benimki biraz uğraşılı ama bu evdeki malzemelerle yapabileceğiniz çok daha basit bir diy projesi. Ama çok şık, şirin ve trendy değil mi?

Yapılışı şöyle, kaynağı böyle

3- Pipet Kolye

Pipete benzemiyorlar, o metal görünümlerinin altında, kullanırken kolye olabilecekleri hiç aklımıza gelmeyen pipetler var!

Hem hafif hem basit ama çok tarz! Sırf bunu yapmak için boya alıcaaam! Kaynak

4) Fırfır Kolye

Bu da çok tatlı ama biraz daha süslenebilir bana kalırsa. Sihirli dokunuşlara ihtiyacı var azıcık. Yaparsam paylaşırım:) Ama ben yapana kadar kaynak burada

5) Kasnak Kolye

Biliyorum ismi biraz itici oldu ama bu delikli metal nesneye bir de üzerine ip sarılıyorken başka ne diyebilirim ki? Bu malzemeyi nereden bulabiliriz bilmiyorum ama kolyenin duruşuna bayıldım! Bulan olursa meil eylesin.

Halbuki malzemeleri de buncacıkmış:

Kaynak

6) Lanvin Kolye

İşte dünyaca ünlü Lanvin markasının 690 Dolar’a sattığı ama bir sıra inci, bir geniş kurdela ve beğendiğiniz bir iğneyle kolayca yapabileceğiniz kolye!

Tutorial’ı yok ama anladınız siz, yine de kaynak burada

Hadi bakalım, diy diy!

Sevgiler,