enerji ve sadece ‘insan’

23 Eyl

Gece gece enerji olayına takıldım, üzerinde düşünüyorum.

Ve aynen yazıyorum…

Evrenin insanla arasında  spirtüel bir bağ var, ama bu güzel fotoğraftaki gibi görünmüyor tabii. Tanımına da kısaca enerji diyoruz hani. İlk bakışta/ sorgulayışta saçma gibi gelebiliyor bu düşünce. Ama sonra insan o bağı düşünerek hareket ettiğinde ikna oluyor. Bunun tanımına da inanç diyelim o halde.

Pekala şimdi evrenin enerjisine inanmayanınız var mı?

Evrende salınarak gezen ve insandan yayılıp, yine o çevreyle bütünleşen enerjiye…

Aslında evren enerjisi üzerine, pozitif olmayı öğütleyen, insanı kendiyle tanıştırıp, düşünsel yolculuklara çıkaran bir sürü kitaplar var biliyorsunuz. Ben de onlarcasını okudum. Bu tip kişisel gelişim kategorisinde sayabileceğimiz kitaplar başta heyecan verici oluyor. Bir iki tanesini okuduktan sonra -yazarı farketmez- hepsinde aynı düşüncelerin tekrar ettiği izlenimine kapılıyorsunuz. Ve artık sıkıcı gelmeye başlıyor.

Bunun nedeni evrenin enerjisine ya inanıyor ve zaten deneyimlemeye başlamış oluyorsunuz ya da inanmıyor ve ‘hep aynı hikaye’ diyorsunuz.

Evren tektir ve bütün insanları demografik özelliklerinden sıyırdığınızda aslında sadece ‘insan’dır. Buradan baktığınızda ya da yukarıdan, evrenden, boşluktan baktığınızda o sadece bir insandır. Ve tüm insanlar oradan bakılınca aynıdır.

Her insanın düşünsel gücüyle oluşan bir enerjisi vardır. Bu enerjiden kendi fiziksel olarak etkilendiği gibi çevresinde de bir reaksiyon alanı oluşturur.

İnsan olumlu düşüncelere sahip olduğu zaman evren onu bir şekilde algılar ve yerine getirmek için çabalar. Ve geç de olsa yerine getirir. Ama aslında bunu insanın kendisi başarır. Bir olumlu fikir tohumu, beraberinde bir kaç olumlu düşünce ile gelir, o düşünceler de yine  birden fazla olumlu sonuçlar ile…

Nasıl ki denize attığınız bir ekmek kırıntısına önce bir, sonra koloniler halinde balıklar geliyor ise aynen öyle işte.

Ve olumsuz düşündüğünüzde, denize bir zıpkın attığınızda nasıl kaçışıyor ise balıklar… Tabii siz tutmaya niyetliyseniz illaki içinden bir tanesi gelip yapışıyor düşüncelerinizin çengeline…

Sevgiyle ve olumlu kalalım efenim:)

devam edebilirim… emin değilim…