Hergünlük Altın Örümcek Oyları goes to…

6 Mar

Altın Örümcek Web Ödülleri oylamaları başladı. Ben de Halk Oylaması’na bu defa facebook üzerinden katıldım. Facebook altyapısını, sosyal medyada yaptığı işlerle adından sıkça söz ettiren Dudes Division ‘ın desteklediği Altın Örümcek ödülleri için oy kullananlara hediye de var. Ama kime çıkar bilmem:)

32 ayrı kategoride 5′er finalistin yarıştığı Altın Örümcek Web Ödülleri için ben de 10 kategoride oyumu kullandım.

Blog kategorisinde Hippi Kız‘a oy verdim. Zaten uzun zamandır takip ediyorum ve çok seviyorum. Tasarım olarak haber sitesi şeklinde olsa da okuması keyifli ve içerik olarak da çok düzgün. Aynı zamanda sosyal medya tarafını da aynı kalitede götürüyor. 9. Altın Örümcek’te Blog kategorisinde yine birinciydi. Sanırım bu yıl yine onun üzerine sağlam bir rakip çıkmamış.

Eğlence kategorisinde  BIRA.FM ‘e bayıldım. Altın Örümcek olmasa farketmeyecektim bile ne feci, niye duyurmuyorsunuz? Aslında teknolojisi çok basit, altyapısı bir zamanlar çok dinlediğim ama yasaklardan sonra unuttuğum Grooveshark tabanlı. Çoktan seçmeli radyo hissi uyandırıyor. Frekanslar aslında playlistler, ama müthiş güzel. Eminim siz de çok seveceksiniz. Belki sevmişsinizdir bile;)

Reklam,PR kategorisinde, benim gözümde 1.lik WANDA Dijital’e yakışacak. Terzi kendi söküğünü dikemez misali interaktif reklam ajansları kendi sitelerini pek önemsemiyorlar. Paralı işler daha tatlı geldiğinden bir türlü zaman ayıramıyorlar desek daha doğru galiba. Wanda yaptığı işlerin güzelliği  kadar kendi web sitesine de özenmiş. Yeni nesil, güçlü ve karakteristik.  Wanda socialist’i çok beğeniyordum zaten, bloguyla ve kurumsal sitesiyle de çok tatlı bir bütünlük yakalamış. Bravo!

Otomotiv kategorisinde carpuzz.com ‘a ısındım en çok. Yaparken kendi sitesini de yenilemeyi unutmayan Roka Dijital yapmış, pek de güzel iyi yapmış taaam mı!

Kurumsal Web Sitesi kategorisinde vakko.com ‘u sevdim. -99designstudioo yapmış.-99′un tarzını diğer işlerine de göz gezdirip çok beğendiğimi söylemeliyim, sanırım Yıldız Teknik Üni’nin içinde kurulan genç bir ajans, tebrikler.

Advergame‘leri çok sevsem ve hepsini denemek istesem de bu yıl finale kalanları beğenmedim. Çok daha keyifli işler yapıldı diye hatırlıyorum 2011′de.  Aztuşlupiyano olayı çok iyidi ama sizce de eskimedi mi? Hala finalistler arasında?! Tavlasanabeni projesi neden sadece erkeklere, bize birşey yok mu sinir oldum. Ha bir de tamam advergame olayı zor bir şey ama bu yavaşlık ne, açılana kadar dünyam karardı, hadi açıldı, kızla konuşurken sürekli takılıyor, loop ediyor.  Doluca’nın delicesevenler olayı güzel ama çok hata veriyor. Trt için yapılan superkahraman işini hiç saymıyorum ve finalistime geçiyorum. Karşınızda Bir Bomonti Macerası. Anladığım kadarıyla bir nevi dedektiflik oyunu. İpuçlarını ve davaları takip ederek sonuca ulaşmaya çalışıyorsun. Keyifli ve meselelere kafa yorduran bir oyun. 12 Mart’ta başlıyormuş.

Bankacılık-Finans kategorisinde favorim; BankalarArası Kart Merkezi’nin Pixelplus‘a yaptırdığı BayBayNakit. Kart kullanmaktan nefret eden biri olsam ve nakiti çok sevsem de BayBay Nakit’te dakikalarımı geçirebilir, belki ‘sinirli keklik’ maskotlarını bile sırf bu site için sevebilirim.

Etkinlik Kültür Sanat kategorisi finalistleri arasında 2009 yılında cafesinin işletme yöneticiliğini yaptığım Tofaş Anadolu Arabaları Müzesi‘ni görünce pek objektif olamadım ve oyumu ondan yana kullandım. Siteyi Tofaş-Fiat’ın pek çok işini başarıyla yürüten Pure New Media yapmış. Objektif olarak baktığımda da yine onu seçerdim herhalde, gerçekten mekanın tarihi dokusunu, ruhunu ve güzelliğini olduğu gibi yansıtmış.

Gurme kategorisinde finale kalan Rıddım ‘ın yeni sitesi çok underground olmuş. Introları pek sevmesem de bu girişi oldukça etkileyici buldum.

Ünlü Siteleri arasında tasarımını en çok beğendiğim Cem Hakko‘nun web sitesi oldu. İş yine -99′un. Benden size +99 :)

Altın Örümcek Web Ödülleri hakkında daha fazla bilgi

Halk Oylaması’na katılmak için: Altın Örümcek Facebook sayfası

Finalistlere başarılar diliyorum.

İnşallah favorilerim kazanır:) Amin.

Sevgiler,