İki minik müjde

30 Nis

Anlatacağım öyle çok şey var ki…

Benim gibiler yani yazıya tutkuyla bağlı olanlar bilirler; insan yazamayınca boğulacak gibi olur. Çünkü yazmak çıkmaktır su yüzüne, aklında onca şey varken oturup yazacak zaman bulamayınca ya da herhangi bir nedenle düşüncelerini yazamayınca giderek yükselir o su…

Her bir yazamayışta su seviyesi bir kademe daha artar ve boğuluşa  an be an yaklaştığını hisseder insan.

Bu duyguyu tadanlar bilir; yazmak çıkmaktır aydınlığa, içinin karanlık odalarından…Hapsolduğun gerçeklikten sıyrılıp, düşlere ettiğin yolculukta biletindir yazmak, düşlerin şahitidir.

Benim gibi olanlar için yazmak; en gerçekçi raison d’être* dir, omzunda çukuru olan o kadim dostumuz, sığındığımız en korunaklı limandır.

——-o——-

O kadar çok şeyle uğraştım ki şu son dönemde, bir tek bloguma yazamadım.

Aslında yazdığım bir şeyler var, hepsini tek tek taslaklara kaydedip, bir gün oturup düzenlerim diye saklıyorum. Mesela, hayran kaldığım İstanbul-1453 Müzesi, düzenlediğim Çocuk Şenliği etkinliği, dünyayı sallayıp Türkiye’ye BKM sayesinde gelen EVİTA müzikali, ‘haiku’ hakkında yazdıklarım, kardeşimin yıllar sonra açtığı deko-blog, şuan operasyonunu yürüttüğüm ve bu sayede Kemer’de bulunduğum JOYFEST organizasyonu…

Bunlar size anlatmak istediklerimin yalnızca bir kısmı, bir de kendime sakladıklarım var ( şaka yapıyorum tabii, niye kendime saklayayım, kitabıma ve dolayısıyla yine size saklıyorum )

Ama çok yakında bol bol, hatta yine mi Naz’ın yazısı diyeceğiniz kadar çok yazacağım. Çünkü vaktim çok daha fazla olacak. Evet, yakında homeofis çalışanlar kervanına ben de katılacağım, dışardan freelance işler yapıyor olacağım ve şuan çalıştığım Caretta’dan ayrılmadan organizasyonlarını takip ediyor olacağım. (yapıyor olacağım, ediyor olacağız bla bla : corporate future tense ‘i seviyorum )

İşte size bu yazıyla yazının içinde saklı iki minik müjdeyi vermek istedim.

Elbette sizin için minik, benim içinse bir çok şeyi değiştirecek iki müjde, iki radikal karar…

Keyifli okumalar efenim,

sevgiler…

* Fransızca’da “yaşama sebebi” , “var olma nedeni”