El Yapımı Küpeler ve İncili Bebe Yaka

27 Ara

Geçen sene apoletler, bu yıl bebe yakalar çok moda, hele bir de düz kıyafetlere yaptıkları işli, incikli, boncuklu olanlarını bir çok markada görmek mümkün. Ama bir de benimkine bakın:) 

Ben de hangi blogda gördüğümü hatırlamadığım bu incili bebe yakalardan uzun zamandır yapmak istiyordum. Sonunda malzemeleri toparlayıp bitirdim. Okul önlüğü yakasına işlediğim 2 tarafı delikli incileri ve aralara serpiştirdiğim swarovski taşları bulmak kolay da, artık ilkokullarda önlük olayı olmadığı için yakasını bulmak hayli zor oldu.

  Şimdi bulduğum yerdeki son 4 yakayı da satın aldım. Ve bir sürü inci…

Baksanıza dümdüz bir kazakla bile nasıl tatlı duruyor… Beğenirseniz sınırlı sayıda size de yapabilirim:) Sipariş için mail atabilirsiniz (nazsevik@gmail.com)

Aksesuar tasarlamaya üniversitedeyken akşamları can sıkıntısından başlamıştım, bir dönem öyle çok yaptım ki parmaklarım nasırlaşmıştı. Özellikle 2004-2005 yıllarında moda olan şıkır şıkır rengarenk sallantılı küpeler dışarda çok pahalıydı.

O dönemde yaptıklarımı ya sağa sola verdim ya da kaybettim. Şimdi de aklıma geldikçe elimde boncuk varsa yapıyorum ama eskisi gibi gösterişli şeyler değil daha çok kullanışlı ve minik küpeler. İşte en çok da bu siyah beyaz küpemi takıyorum, her şeyle kombinlenebiliyor.

Bu arada küpe modelim yeni gelin olduğumda kuzenim Burçin’in hediyesiydi, çok seviyorum beyaz gelinlikli kızımı:) Ve modelin kolunda asılı, kalp, parlak cam taşlardan yaptığım zincirli küpelerime de bayılıyorum. Ben yaptım diye değil, çok şekerler değil mi?

Geçen gün kuzenimin nişanı için aldığım ayakkabının tam renginde küpe arayıp bulamadım sonra evdeki aynı renkli kullanmadığım bir kolyem geldi aklıma çok malzemem yoktu ama onu bozup bu küpeyi yaptım. Hatta kardeşim blogundaki bu yazıda bahsetmişti.

  Sevgiler,