instagram hediyesi / diy

12 Ara

Henüz yapmadığım ama en kısa sürede gerçekleştirmek istediğim bir diy projesi buldum.

iPhone kullanıcılarının çok yakından tanıdığı instagram uygulamasından ilham alınarak yapılan bu proje yılbaşında arkadaşlarına, sevdiklerine ne hediye alacağını düşünenler için güzel bir alternatif olabilir.

Şöyle yapıyoruz; instagramda düzenlediğimiz fotoğrafları herhangi bir fotoğraf düzenleme programında istediğimiz boyuta getirdikten sonra fotoğraf kağıdına baskısını alıyoruz. (Bu boyutlandırma aşaması için ben 7×8 cm gibi yapmayı düşünüyorum. Tam kare değil, eni daha dar, altına not yazacak kadar da çerçeve olursa süper olur.) Çerçeve kısmında hata verirse keskin bir makasla kesiyoruz.

Sonra bunlar için aynı boyutlarda kartonlardan kesip yapabileceğimiz, renkli kağıtlarla da kaplayabileceğimiz güzel bir hediye paketi yapıyoruz.

instagram kullanmıyorsanız çeşitli fotoğraf düzenleme siteleri var, mesela hestia picnik kullanıyor ve sitesindeki fotoğrafları kendi çekip orada düzenliyor.

İşte size yılbaşı için hediye fikri! instagram’ın harika filtreleriyle hem orijinal bir hediye, hem de el emeği, göz nuru. Sevdiklerinizle anılarınızdan derleyeceğiniz ve üzerinde kısa notlarla üç beş fotoğraf, şeker bir kutuda, daha ne olsun, ölümsüz bir hediye!

Mesela bunlardan güzel hediye olmaz mıı?

instagram fotoğrafları

instagram fotoğrafları

Bu arada instagram kullananlar benim fotoğraflarıma “nazsevik” diye aratıp bakabilir, kullanmayanlar webstagrama girip görebilir:)

Burada gördüm.

Burada da hediye kutusu yapmak için öğretici ve de keyifli tutoriallar var.

Bir sonraki postum ilham verici hediye fikirleriyle devam edecek, takipte kalın.
Kemiririm kulaklarınızı mikifarelerim!
Sevgiler,