İyi ki doğmuşum!

9 Eyl

Uzun bir gezi rotasından bir sürü anı kaldı zihnimde. Hepsini tek bir blog postunda anlatmak çok zor. Bu yüzden tek tek yazmak istiyorum.

Önce doğumgünümden başlamalıyım. 28 Ağustos’un ilk dakikalarına Bursa’da kardeşimin ve nişanlısının süpriziyle girdim.

İşte dondurmalı pastam, üzerindeki 2 ‘nin hiçbir anlamı yok, o saatte mum namına onu bulduklarına şükrettik hepimiz:)

Kardeşim buzdolabı magneti hastalığımı bildiğinden üzerinde “Canım kardeşim; Kardeşimden başka arkadaşım yok, zaten kardeşimden daha iyi bir arkadaşım da yok” yazılı pembiş bir magnet almış ve nişanlısıyla birlikte bu yılımın favori rengim olan lacivert keten bir elbise almışlar.

Ertesi gün kardeşimin evlendikten sonra oturacağı yeni tuttukları evlerine bakmaya gittik. Çok duygulu ve gurur vericiydi benim için. 3 yıl önce kardeşim benim evime geldiğinde aynı duyguyu yaşamıştı, şimdi sıra bende.

Sonra yakında bebek sahibi olacak eltisine gidip ikinci bir doğumgünü partisi yaptık. Bu sefer pastam sahici pastaydı, üstelik kendi ellerimle seçtim.

 

Bursa’ya geldikçe görebildiğim çok sevdiğim bir arkadaşım ve eşi de gecenin bitmesine yakın bize katıldılar. Güzel insanlarla, hoş sohbetle girdim yeni yaşıma. İnsanın iyi ki doğmuşum diyebilmesi öyle güzel ki… Ve artık başkaları için de dilekler dileyebilecek kadar mutlu olması. Evet doğumgünümde kendi adıma pek bir şey dilemedim diyebilirim. Ama kime ve ne dilediğimi söylemem. Çünkü söylersem kabul olmaz, ben hala buna inanıyorum:)

Sevdiklerime bana hissettirdikleri sevgi için, beni sevenlere verdikleri sonsuz enerji ve sevgileri için teşekkür ediyorum.

İyi ki doğmuşum!