örümcek ağında nil

20 Eyl

Kuruçeşme Arena’ya ilk gidişim 17 Eylül Cuma gecesi 8.Altın Örümcek web ödülleri törenine denk geldi. Sosyal medyada bir soruya cevap verip, kazandığım 2 kişilik davetiyeyle gittik eşimle. Gerçi bende olmasaydı Samet’lerin ajansına 10 tane vip gelmişti ve o zaten gidecekti. Ama olsun ben de gitmiş oldum onlarla. Beşiktaş’tan binip, kapısında indim Kuruçeşme’nin. Mini bir boğaz turu oldu bana. Çünkü genelde Beşiktaş ‘tan Üsküdar’a yani Boğaz’ı dikeylemesine geçiyordum. Bu defa yatay bir tur attık. Bahçeşehir Üniversitesi’nden Kuruçeşme Arena’ya kadar uzanan sahil şeridinde muhteşem yalıları, gece kulüplerini ve birbirinden gösterişli yapıları görme şansım oldu. Çok uzun zaman olmuştu görmeyeli…

Samet’ler başka bir vapurla geldiler ardımdan, hep beraber köfte ekmek ve bira eşliğinde boğaza karşı kokteyl prolonge havasında takıldık. Yosi Mizrahi’nin sunduğu  ödül töreni başladı. Aralara serpiştirilmiş Çok Güzel Hareketler Bunlar gösterileri olmasaydı, sektöre ne kadar ilgili de olsam sıkıcı olurdu.

Ödül alan ünlü site kategorisinde minnoş Yalın’ı da gördük. Kalıplı malıplı bir çocuktu o, nolmuş ona. Şöhret yaramamış sanki.

Törenin hemen ardından muhteşemus Nil konseri başladı. Masmavi dumanların arasından karanlık sahneye bembeyaz bir etekle ve yeşil bluzle çıktı Nil. Sahnenin ortasına gelince eteğini iki ucundan kaldırıp kafasının üzerinde birleştirdi. Ortaya beyaz bir örümcek ağı çıkmış, sahnenin önündeki projeksiyondan ise bir sürü yazılar ve görüntüler o ağın üzerine yansımaya başlamıştı. Farklı ve çılgın bir tasarımdı. Çıkış şarkısı bu konsepti harika tamamlamış ve herkesi büyülemişti.  İkinci şarkıda eteği çıkarttı, içinde yeşil bluzünün altı olan yeşil arkası ördek kuyruğu şeklinde eteği kalmıştı. Bir de şirin bir tül uzanıyordu. Sanırım şimdide kelebek olmuştu. Epey oynadı onunla, sonra ondan da sıkılıp çıkarttı.

Nil’in sahne kostümelerini kendisinin yaptığını duymuştum ama bu genç bir tasarımcıya aitmiş, sahneden ona teşekkür etti, hatta o da aramızdaymış. Neyse çok hoştu, şarkılarıyla, enerjisiyle, kendine güveniyle, ekibiyle uyum içinde ve çok şirindi.

“Gitme” şarkısını söylerken kardeşimi aradım, dinlettim. Zamanında ben gitar çalarken az söylememiştik onunla bu şarkıyı. “Bütün kızlar toplandık” şarkısını söylerken o cool topluluğun kızlarını sahnenin önüne toplama azmine hayran kaldım.

Güzel bir geceydi, boğaz nefis, hava beklediğimden ılık ve atmosfer harikaydı.

Daha güzelleri sizin olsun efenim.

Sevgiyle,