Wishlist for 2012

2 Oca

Yeni yıla girerken dilek dilemeyi unuttum ama şöyle bir düşündüm ve bir wishlist yapmak iyi olur dedim.

Kendim İçin:

KİTAP OKUMAK:

2011′in son yarısında yeni iş düzenime alışmaya çalışırken ihmal ettiğim kitapları okumak istiyorum. Daha sayfalarını aralamadığım kitaplar varken yeni yeni kitaplar da aldım, hepsini bir sıraya koyup okumak istiyorum. Bir edebiyat platformunda yakından takip edip, tanıdığım değerli abim Türker Ayyıldız’ın “Vapurlara Küsmek”  isimli öykü kitabından başlamak harika olacak.

SPOR YAPMAK:

Daha çok spor yapmak, erkenden uyanıp Mayadrom’un grup derslerine katılmak, good morning pilates, bosu atletic, belly dance fit yapmak istiyorum. Tabii dışarısı buz gibiyken sıcacık havuzda yüzmek, sauna keyfi yapmak da buna dahil.

SİGARAYI BIRAKMAK:

Bu konudaki başarısızlığımı, deneme yanılmalarımı bir kenara bırakıp bu defa başarmak istiyorum. Lütfen bir şey söylemeyin, ben yapacağım:)

 

YURT DIŞI SEYAHATİ:

Gezmeyi bu kadar çok sevmeme rağmen yavru vatandan başka ülke görmediğimi üzülerek belirtmek isterim. 2012′de hedefim en az üç ülke görmek. En azından şu vizesi kalkan ülkelerden bir kaçını görebilmek…Sonra gelip size yazmak, anlatmak istiyorum.

 

DAHA ÇOK YAZMAK: 

Yazmak, yazmak hep yazmak… Koltukta otururken, yemek yaparken, arabada giderken eskisi gibi ilhamım eksik olmasın istiyorum. Tabii okumakla doğru orantılı olduğu için bu yıl daha çok okuyarak, yazmayı diliyorum.

İkimiz İçin:

Canım… Diğer yarım sevgili eşimle birlikte düşlediğim dilekler de var:

  •  GÜZEL İŞLER BAŞARMAK: Severek çalıştığımız, başarılı olacağımız, keyifli işlerin altına imza atmak istiyorum.
  •  MUTLU ANLARI ÇOĞALTMAK: 2011′de çok gezdik, birlikte çok eğlendik. Bu anları aratmayacak güzellikte mutluluklar yaşamak istiyorum.
  •  AİLEMİZE BİR BİREY DAHA KAZANDIRMAK : Evet bir bebek fikri artık daha yakın duruyor bana. Allah nasip ederse ailemizin tam bir çekirdek aile olmasını çok isterim.

 

Ülkemiz ve Tüm Dünya İçin:

  •  TERÖRÜN TARİHE KARIŞMASI
  •  BARIŞ DOLU BİR YIL OLMASI
  •  İNSANA DAHA ÇOK DEĞER VERİLMESİni
  •  FELAKETLERİN TÜM CANLILARDAN UZAK OLMASINInı diliyorum.

Bir de hepimizin temiz dileklerinin kabul olmasını diliyorum:)

Sevgiler,