Yastıklı Yazı

6 Oca

Gecenin bu saatinde (23:55) blog yazmaya soyunursan ve aklın da yastığındaysa yazının içinden yastık geçmesi normal.
Ezgi’nin Günlüğü de “Yastıklı Şarkı” isimli şarkısını herhalde böyle yastıklarını özledikleri bir saatte yazmışlardır herhalde…

“Gün döküldü yastığa
Gölge bitti
Viran oldu düşler yine
Bir kapı bir pencere bir gökyüzü
Damdan düşmüş evin içine”

(Şarkı yazımın sonunda, dinleyebilirsiniz:))

Geçenlerde instagramda @niyans’da aldığı bu yastıkları gördüm, hemen fikir belirdi aklımda.  Biz de yapabiliriz hem de dikişle, hani böyle çağrışımlı şeyler yazmazsınız da, şirin bir şeyler nakşedersiniz ya da isimlerinizi dikersiniz. O artık size kalmış. Ya da hiç uğraşmazsınız, ben sizin için uğraşırım:)

Sonra dolaşırken bunları buldum:

Malum baskılı hazır satın alsanız saçma fiyatlar ödeyebilirsiniz. Düz beyaz kılıf alıp ya da evdeki çok sade gelip kullanmadıklarınızı değerlendirebilirsiniz. Onu bulduktan sonra ihtiyacınız olan tek şey iğne ve iplik ee bir de zaman elbette:)

Hazır Sevgililer Gününe de az kalmışken yukarıdaki kalp gibi yastık kılıfını ortalayıp, kocaman bir kalp dikebilirsiniz. İçi de boş olur, sevgiliniz yoksa bırakın boş olsun:) Kendiniz uyursunuz, tam ortasına yatıp, aman ne narsist bir düşünce:)

Yastıkları karıştırmamak için bu da güzel bir alternatif olabilir:)

Kişiselleştirilmiş ürünler malum çok rağbet görüyor. Ama eminim böylesine herkes bayılır. Yastık araştırırken bulduğum Yastık Adamı çok sevdim.  Size veya sevdiklerinize özel minik bir yastık kopyanızı yapıyorlar. Muhteşem bir fikir, çok özel ve güzel bir hediye… Aklınızda olsun.

Sitede diğer örneklerini de görebilirsiniz, bir nevi klonlama değil de nedir? :)

Hazır yastık demişken Yastık By Rıfat Özbek ‘i de paylaşmadan olmaz. Dekoratif yastıkları seviyor ve klasik çizgilerden, geleneksel motiflerden hoşlanıyorsanız burası tam size göre bir yer. Teşvikiye’de ve Alaçatı’da mağazaları bulunan Yastık By Rıfat Özbek ‘in sloganı da çok hoş: “Bu yastıklarda kocamayacaksınız!”

Ee o zaman Yastıklı Şarkı’yı da dinleyelim, ilham alalım, değil mi?

Sevgiler,