Yeşillim yeşillim yeşillim aman!

5 Ara

Sonbaharın kahverengi ve griliğinden kurtulup kışa adım atacağımız şu günlerde rengimi seçtim: Yeşil!

Yeşili oldum olası severim ama son birkaç gündür hayatımda yeşil şeyler oluyor. Bu yüzden Aralık ayını yeşil ilan ediyor ve kendime bu yeşil yolda başarılar diliyorum. “Yeşil Yol” sahiden iyi filmdi, şimdi tarihine baktım da nasıl da geçmiş yıllar, 99 yapımıymış.

Evimize ilk defa gelen arkadaşlarımız bizim için ilk olan bir hediye almışlar. Bir ev bitkisi! İsmini kuka sanıyordum ama değilmiş, ananem kesin bilir ama o da internete girmez ki… Zaten kuka bir tek bitki ismi değilmiş, öyle çok anlamı var ki yazamayacağım kadar…

Peki bu güzel saksı bitkisinin ismini bilen var mı? Çünkü bakımının nasıl yapacağını öğrenmem için bu şart!

Sonra geçen gün Beyoğlu’nda bir toplantıya giderken vintage bir dükkanın kapısının önünden bana bakan bu 60′lı yıllardan kalma çanta…Çok sevdim, hemen evlat edindim. Bu da benim için bir ilk oldu. Sayesinde ilk defa bir vintage mağazadan alışveriş yaptım.

 

Annem beni istemeye gelecekleri gün için bana yeşil bir elbise almıştı, nedense onu giymek istememiştim ve o zamandan beri dolabımda öyle bekçilik yapıyordu. Onu bulup çıkarttım, giyindim. Ama başıma talihsiz bir kaza geldi, avm’den çıkarken yerdeki deterjanımsı maddeye basıp kaydım, eşim olmasaydı o topuklularla debelenip debelenip kalkamazdım. İşin enteresan yanı çok alakasız bir yerde olmasına ve herhangi bir uyarı olmamasına rağmen gidip şikayetçi olmamamdı!

Neyse bir yanıma bir şey olmadı, ucuz kurtuldum. Ama elbisem makinede olduğundan şimdi paylaşamıyorum. Onun yerine yeşil elbisemle birebir tonu uyduğu için daha da çok sevdiğim yaprak küpelerimi paylaşayım.

Bu küpeleri görünce hatırladığım yemyeşil yılbaşı ağacımı da bir yıldır beklediği arka balkondan çıkarıp görevine hazırlamalıyım.

Bu sefer sırf süs püs değil ona dileklerimi de yazıp asıcam bu fikrim de hestia‘nın yılbaşı postundan aklıma geldi.


Şimdi bir de yeşil oje almak istiyorum ama tam tonuna karar veremedim. Yazın nil yeşili kullandım, şimdi böyle çam yeşili gibi olsa hiç fena olmaz değil mi?

Fakat şimdi oje markaları kendini aştı, okadar çok ton var ki…Baksanıza ojeler için bloglar bile var, işte yukarıda görselini kullandığım Nemolatte, çok şeker bir blog.Bu arada şuan baştan aşağıya yemyeşilim, fıstık yeşili kapşonlum, askeri yeşil eşofmanım ve yeleğimle:)

Yine şimdi farkettim ki çilekli yeşil çay içiyorum. Siz de çaydan çok yeşil çay tüketin, alışınca çok güzel. Aslında marka vermeyi sevmiyorum ama Doğadan’ın yeşil çay koleksiyon paketi tam benlik. Hele çileklisi mmh!

Yeşilin ekolojinin rengi olduğunu biliyorsunuz. Ben elimden geldiğince önemsiyorum sürdürülebilirliği, bu yüzden sıkça araştırıyorum. Hatta en son dergide sürekli çalışırken bir ekoloji dergisi çıkartacaktık, çok heyecan duyuyordum ama ben gidince o da kaldı:/

Şimdi vereceğim linki takip edin, yeşil platform burada gerçekten hepimiz için önemli ve özel bilgiler var.

Ve son olarak her ne kadar ismimden ilham alıp bir ürün tasarlayacağını söyleyip sonra ortadan kaybolsa da yine de tanımadan sevdiğim ve çok marifetli arkadaşıma bu yemyeşil postta yer vermeden edemeyeceğim: limonyeşili mutlaka ziyaret edin, eminim siz de benim kadar seveceksiniz.

Sevgiler,
Yeşilin huzuru, enerjisi ve çevreciliğinin hepinizi sarmasını diliyorum.